Komediowo.pl
Image default

Czego nie może zabraknąć w aranżacji w stylu glamour?

Aranżacje w stylu glamour cieszą oczy i nadają wnętrzu luksusowy charakter. Jednak aby uzyskać zamierzony efekt, należy pamiętać o szczegółach, które odgrywają niezwykle ważną rolę. Istotnym elementem są ozdobne ściany, które wnoszą typowy dla stylu glamour szyk. Sztukateria ścienna może być wykonana z różnego rodzaju materiałów. Sprawdź, jak wybrać najlepszą.

Styl glamour – charakterystyka

Styl glamour jest przeciwieństwem modnego w ostatnim czasie minimalizmu. Wywodzi się z Hollywood, gdzie początkowo był popularny wśród gwiazd kina. Z czasem stał się znany także szerszemu gronu odbiorców. Przeszedł szereg modyfikacji, lecz główne założenia pozostały niezmienne. We wnętrzach w stylu glamour króluje luksus, wszechobecny splendor i szyk.

Czym wyróżnia się styl glamour? Najważniejsze cechy to przede wszystkim:

  • meble w stylu barokowym;
  • ozdobne okucia;
  • motywy florystyczne;
  • błyszczące elementy tj. srebro czy złoto;
  • połyskujące materiały np. satyna;
  • ozdobne kryształowe żyrandole, wazony czy pozostałe dodatki.

Aranżacja wnętrza w stylu glamour – o czym należy pamiętać?

Urządzanie wnętrza może stanowić spore wyzwanie. Oprócz mebli czy koloru ścian liczą się również dodatki. Muszą one stanowić spójną całość z pozostałymi elementami pomieszczenia. To właśnie subtelnie dopasowane dodatki pomagają w wydobyciu najważniejszych cech wybranego stylu. Co zatem jest ważne w przypadku aranżacji w stylu glamour? Przede wszystkim wszechobecny przepych, który wyłania się nawet z takich detali jak ściany pomieszczenia. Bardzo często są one zdobione sztukaterią, która przywodzi na myśl królestwie pałace czy domy arystokracji. Sztukateria ścienna była nieodłącznym elementem wnętrz w okresie renesansu i baroku, dlatego też idealnie wpasowuje się w cechy stylu glamour.

Sztukateria ścienna – dlaczego powinna się znaleźć we wnętrzu glamour?

Ozdobne elementy we wnętrzu glamour pozwalają na uzyskanie wrażenia wszechobecnego luksusu. Sztukateria ścienna już w czasach starożytnych miała za zadanie imitować drogie, kamienne rzeźby. Obecnie sztukateria wykonywana jest z materiałów takich jak gips, żywica i styropian, a następnie malowana na pożądany kolor. Doskonale pasuje do stylów takich jak glamour, classic, paryski czy romantyczny.

Urządzanie wnętrza w wymarzonym stylu wymaga pewnej wiedzy z zakresu aranżacji i dekoracji. Dopasowane dodatki i detale nadają pomieszczeniu wyjątkowego charakteru. Styl glamour skierowany jest dla osób lubiących przepych i luksus. Prawdziwe królewski efekt można uzyskać, stosując liczne zdobienia, także na ścianach, przy sufitach oraz podłodze. Ścienna sztukateria doskonale prezentuje się zarówno w salonie, jak i sypialni.

 

Related posts

Szafa na wymiar – co warto uwzględnić w projekcie?

admin

Propan – to zawsze się opłaca!

admin

Trawertyn w aranżacji wnętrza – jak jest wykorzystywany?

admin