Komediowo.pl
Image default

Brama rolowana czy uchylna – który wariant wybrać do garażu?

Solidna brama garażowa jest nie tylko nieodzownym elementem garażu, ale też znacząco wpływa na bezpieczeństwo domu i jego mieszkańców. Niezależnie od tego, czy nieruchomość posiada garaż w bryle budynku czy na posesji jest garaż wolnostojący, istotny jest właściwy wybór bramy. Tylko bowiem ta dobrze zamontowana i skutecznie działająca pozwala sprawnie wjeżdżać i wyjeżdżać samochodem. Stanowi również ważne zabezpieczenie dla przechowywanych rzeczy, maszyn, narzędzi oraz innych pojazdów.

Brama garażowa rolowana

Brama rolowana zajmuje minimum powierzchni garażowej. Nie wykorzystuje miejsca pod sufitem, ani przed pomieszczeniem. Materiał, z jakiego zwykle jest wykonana to profile aluminiowe. Są także wersje stalowe. Wyposażona jest w mechanizm zwijania ze sprężyną wewnątrz. Skrzynka, do jakiej chowa się brama, może być zamontowana na zewnątrz lub wewnątrz, w nadprożu. Bramy rolowane o większych rozmiarach, które zakłada się głównie w obiektach komercyjnych, posiadają napęd łańcuchowy. Mogą też mieć zamontowany dodatkowy silnik, dzięki któremu drzwi są podnoszone i opuszczane. Bramy rolowane w Warszawie cieszą się sporym powodzeniem.

Brama garażowa uchylna z napędem

W tego typu bramie skrzydło drzwiowe wznosi się równolegle do sufitu, pozostawiając całkowicie otwarte wejście do garażu. Bramy uchylne z napędem zazwyczaj wykonane są z blachy ocynkowanej i powleczone farbą antykorozyjną. Wyposażone są w mechanizm na łożyskowych rolkach i naciągowych sprężynach. Sprężyny, które równoważą ciężar bramy, mogą być zabezpieczone tulejami. Mechanizm zatrzymuje oraz cofa bramę w momencie zetknięcia z przeszkodą. Blacha ocynkowana może być wypełniona utwardzoną pianką poliuretanową oraz pomalowana farbą poliestrową. Dzięki temu zyskuje dobre właściwości termoizolacyjne oraz akustyczne. Bramy uchylne w Warszawie to bardzo popularne rozwiązane.

Brama rolowana czy uchylna – który wariant do garażu wybrać?

Zastanawiając się nad wyborem bramy, warto zwrócić uwagę na to, gdzie stoi garaż, na którym będzie montowana. Jeżeli garaż mieści się tuż przy drodze, lepszym pomysłem będzie brama rolowana. Zapewni ona więcej miejsca zarówno na podjeździe, jaki wewnątrz garażu. Brama uchylna sprawdzi się natomiast wszędzie tam, gdzie wjazd do nie jest ograniczony.

Podsumowanie

Z pewnością warto posiadać garaż. Jest on nie tylko miejscem postojowym dla samochodu, ale także dodatkową przestrzenią do przechowywania rzeczy. Zarówno brama rolowana, jak i brama garażowa uchylna z napędem to bez wątpienia komfort użytkowania. Wersja uchylna uchodzi za tańszą. Można się na nią zdecydować, jeżeli dysponuje się odpowiednią przestrzenią. Jej zaletą jest też możliwość docieplenia. Oba typy bram mogą być dodatkowo wyposażone w zabezpieczenie antywłamaniowe.

Related posts

Sprzątanie mieszkań – dlaczego coraz więcej osób decyduje się na pomoc firm sprzątających?

admin

Jak wybrać mieszkanie z ogródkiem?

admin

W jaki sposób estetycznie zamontować lustro?

admin