Komediowo.pl
Image default

Aranżacja przydomowego ogródka

Kupując mieszkanie w bloku, można wybrać te na parterze, z ogródkiem. To zyskanie dodatkowej przestrzeni, która może dać wiele radości. Taki przydomowy ogródek to znakomite miejsce do codziennego relaksu, spotkań w gronie znajomych, porannego picia kawy lub czytania książek w przyjaznym otoczeniu. Jednak posiadając ogródek przy mieszkaniu, koniecznie trzeba go umiejętnie zaaranżować. Jak to prawidłowo wykonać?

Mały metraż, multum możliwości

Ogródki przydomowe, szczególnie te na dużych osiedlach, nie posiadają zazwyczaj dużej powierzchni. Nie oznacza to jednak, że nie da się ich ciekawe zaprojektować. Wystarczy dobry pomysł, kreatywne rozwiązania i będzie można cieszyć się spokojem, zachować prywatność na dużym, betonowym osiedlu.

Duży trawnik, pojedyncza roślinność

Dążąc do minimalistycznej aranżacji przestrzeni ogrodowej, najlepiej jest postawić na zasianie trawy. Trawnik nie wymaga specjalistycznych i czasochłonnych zabiegów. Wystarczy raz na jakiś czas zająć się jego koszeniem. Równocześnie decydując się na roślinność np. kwiaty czy krzewy i nie chcąc przy nich zbyt wiele robić, trzeba sadzić takie, które nie będą wymagały uwagi. Równocześnie warto zadbać o roślinność, która będzie prezentowała się niezwykle pięknie, estetycznie.

Prywatność w przydomowym ogródku

Naturalnie, aranżując przydomowy ogródek, trzeba zadbać o prywatność. Jeżeli po bokach mamy sąsiednie ogródki, a dodatkowo znajduje się przy chodniku, drodze, obowiązkowo należy postawić na odpowiednie zabezpieczenia. Wzdłuż płotu można zdecydować się, zasadzić krzewy, które w okresie kwitnięcia są niezwykle bujne. Można inwestować np. w tuje.

Jednak aby skutecznie odgrodzić się od świata, konieczne będzie zakupienie ich w większej ilości i bardzo gęste wsadzanie w ziemię. Należy wybić sobie z głowy sadzenie jakichkolwiek drzew. W ogródkach przydomowych najlepiej sprawdzają się te rośliny, które nie wymagają głębokich nasadzeń.

Elementy małej architektury

Oprócz ogrodowej roślinności, powinno zadbać się o przygotowanie elementów małej architektury. W końcu na czymś trzeba chodzić, posiadać pod ręką wyposażenie, które będzie funkcjonalne i pozwoli na komfortowe korzystanie z ogródka. Leżaki, krzesła i stół pozwolą spędzać miło czas we własnym ogródku. Wybór odpowiednich mebli ogrodowych będzie zależny od powierzchni, jaką ma ogródek. Ciekawym rozwiązaniem aranżacyjnym jest również „taras podłogowy”, który pozwoli niejako przedłużyć strefę mieszkalną.

Mała powierzchnia ogródka przy mieszkaniu, nie jest przeszkodą w ciekawym aranżowaniu tej przestrzeni. Wystarczy kreatywnie podejść do tematu i stworzyć dla siebie oraz domowników doskonałą oazę spokoju.

Related posts

Brama rolowana czy uchylna – który wariant wybrać do garażu?

admin

Układanie parkietu – co warto wiedzieć? Dlaczego warto powierzyć je profesjonalistom?

admin

Propan – to zawsze się opłaca!

admin