Komediowo.pl
Image default

3 pomysły na aranżację ogrodu z fontanną

 

Dla każdej osoby, która posiada ogród, czy to przydomowy czy działkowy, ważne jest, aby dobrze się w nim czuć, a tym samym zaaranżować go tak, by był wyjątkowy i jednocześnie niepowtarzalny. Niewątpliwie pomocą w takim założeniu może się okazać postawienie fontanny ogrodowej.

Fontanna wolnostojąca

Przy zdecydowaniu się na fontannę ogrodową wolnostojącą gwarantujemy sobie niezwykle łatwy dostęp do świeżej wody pitnej. Jest to świetna opcja jeśli dodatkowo jej umiejscowienie znajdzie się obok miejsca wypoczynkowego takiego jak ławeczka i np. stolik. Dodatkowo warto ją wybrać, jeśli wokół znajdują się rośliny, dla których wskazane jest lekkie zraszanie przez wodę z fontanny. Szczególnie dotyczy to ozdobnych traw, zwłaszcza tych dość wysokich. Warto również zwrócić uwagę na przybywające do naszego ogrodu ptactwo, bo jeśli już jest dla nich jakiś karmnik w okolicy, to z pewnością woda z fontanny również i im posłuży.

Fontanna podświetlana

Jeżeli z kolei zależy nam na osiągnięciu efektu „wow” warto zainwestować w fontannę podświetlaną. Polecana ona jest dla użytkowników ogrodu szczególnie wieczorami i w nocy. Także jeśli spędzamy czas do późnych godzin wieczornych, np. przy grillu ze znajomymi i chcemy mieć przy tym pięknie podświetloną okolicę biesiady, warto taką właśnie fontannę wybrać. Niezależnie od tego z jakiego materiału fontanna jest wykonana na pewno da fantastyczny efekt wizualny. Szczególnie ciekawie prezentują się fontanny z kamieniaktóre mogą być bogato zdobione lub np. rzeźbione. Różnią się one od siebie zarówno kształtem, rozmiarem, jak i rodzajem kamienia z którego zostały wykonane. Odpowiednio dobrane oświetlenie do takiej fontanny, np. LED, nie tylko jest energooszczędne, ale podkreśli także wyjątkowy kształt fontanny.

Fontanna do oczka wodnego

Kiedy w naszym ogrodzie znajduję się oczko wodne, można dodatkowo zamontować do niego fontannę. To miłe wzbogacenie wizualne, które nada oczku wyjątkowego charakteru. Ważną kwestią jest zadbanie o bezpieczeństwo ryb tam się znajdujących. Instalacja fontanny w oczku wodnym wymaga specjalistycznej wiedzy i powinna być przeprowadzona profesjonalnie oraz fachowo, ponieważ jest to jednak ingerencja w środowisko wodne.

Zaaranżowanie ogrodu z fontanną jest przyjemnym doświadczaniem, jeśli tylko odpowiemy sobie na kilka podstawowych pytań z tym związanych. Podstawowa kwestia to miejsce jej instalacji, zasilanie (czy elektryczne czy solarne) oraz styl i materiał z którego jest wykonana. Zatem trzeba wybrać fontannę ogrodową dopasowaną stricte do nas, do naszego stylu życia i korzystania z ogrodu oraz do charakteru, w jakim ogród został skomponowany. Ważne, żeby całość była spójna, harmonijna i po prostu nam się podobała, a czas spędzony obok fontanny ogrodowej mile nam upływał.

Related posts

Jak usunąć skutki zalania mieszkania?

admin

Korzyści płynące z zakupu domku na kółkach

admin

Jak działają grzejniki płytowe?

admin