Komediowo.pl
Image default

Total Design Management, czyli jak zostać menedżerem designu?

Studia podyplomowe w Warszawie na kierunku Total Design Managment oferowane przez Szkołę Biznesu Politechniki Warszawskiej, są skierowane do ludzi kreatywnych, działających jako projektanci, architekci, graficy, programiści. Każdy, kto chce zdobyć umiejętności kreatywne, ale i biznesowe, powinien rozważyć ofertę. 

Menadżer designu – kto to taki?

Kreatywne branże, jakie jak projektowanie, architektura, programowanie zwykle opierają się na kreatywnych ludziach, którzy mają głowy pełne pomysłów. Nie zawsze jednak są w stanie myśleć o biznesie w kwestiach finansowych oraz strategicznych. Zarządzanie marką jednak tego wymaga. Właśnie dla tych osób powstały studia podyplomowe w Warszawie na kierunku Total Design Managment, pozwalające na szlifowanie kwestii związanych z zarządzaniem w designie. Każdy, kto już zajmie się zarządzaniem i projektowaniem marek, może na nich zdobyć wiedzę dotyczącą struktur firmowych, prowadzenia jednoosobowej działalności gospodarczej, rozwoju nowych produktów i usług oraz technologii, dzięki którym można umocnić pozycję marki na rynku.

Wiedza zdobywana na studiach w Szkole Biznesu jest użyteczna, przydatna dla każdego, kto chce odnieść sukces. Posiadanie kwalifikacji potwierdzonych dyplomem otwiera wiele drzwi. Pokazuje się, że zrobiło się wszystko, aby stać się lepszym, wyedukowanym specjalistą. Samo doświadczenie zawodowe czasem nie wystarczy. Warto usystematyzować posiadaną wiedzę, rozszerzyć ją, jak i ukierunkować.

Zostanie menadżerem designu nie jest proste, ale pozwala na realizację marzenia o rozwoju własnej marki i kierowanie nią w sposób przemyślany, według ustalonego planu. Zajęcia prowadzone w Szkole Biznesu przez doświadczonych wykładowców, pozwolą na zdobycie wiedzy, niezbędnej do pracy zawodowej. Trzeba podkreślić, że wykłady i ćwiczenia są bardzo kreatywne i innowacyjne, opierają się na analizowaniu case studies oraz pracy w grupach.

Jaką wiedzę powinien posiadać menadżer designu?

Studia podyplomowe w Warszawie na kierunku Total Design Managment podzielone są na 4 moduły:

  1. Założenia Design Thinking, obejmujące podstawową wiedzę z zakresu zagadnień biznesowych i wzornictwa.
  2. Wprowadzenie do dwóch specjalizacji: wiedzy dla designerów i wiedzy dla menadżerów.
  3. Najważniejsze aspekty dotyczące przedsiębiorczości i innowacji w modelach biznesowych, zarządzaniu marką i wprowadzaniu nowych produktów oraz usług.
  4. Warsztaty projektowe.

Cenione na rynku kompetencje, jakie po tych studiach uzyska menadżer designu, pozwolą na rozwijanie marki, umacnianie jej pozycji na rynku, jak i dążenie do sukcesu. Tylko posiadając wiedzę, ugruntowaną przez studia, można mówić o profesjonalnym zarządzaniu.

Przekonaj się, jak wiele może zmienić się w Twoim postrzeganiu marki, jeżeli zaczniesz zarządzać nią w sposób profesjonalny, zgodny z ogólnie przyjętymi normami i zasadami. Podstawą jest usystematyzowanie swoich działań, realizowanie planu i przyjmowanie strategii, które mają szansę na odniesienie sukcesu.

Related posts

Jak zabezpieczeń sprzęt elektroniczny podczas transportu?

admin

Liczba FAO kukurydzy – co oznacza?

admin

Jak wizerunek marki wpływa na zachowania konsumentów?

admin