Komediowo.pl
Image default

System rurowy do przesyłu surowców sypkich – jak jest zbudowany?

Systemy rurowe do transportowania materiałów sypkich znalazły szerokie zastosowanie w wielu branżach przemysłu. Dzięki nim możliwy jest sprawny przesył odbieranych czy produkowanych produktów. Aby zastosowane rozwiązanie wyróżniało się nie tylko wysoką przepustowością, ale także niską awaryjnością, warto dobrać taki system, który idealnie sprawdzi się do naszych potrzeb, a z pewnością znacząco ułatwi on codzienną pracę. Systemy rurowe znane i wykorzystywane są od lat, a dzięki ciągłemu ich rozwojowi, możemy liczyć na otrzymanie wysokiej jakości rozwiązania, o łatwej eksploatacji i budowie odpowiadającej w pełni na potrzeby.

Precyzja wykonania, łatwość montażu

Przesył surowców sypkich wymaga odpowiednich systemów. Umożliwia to przede wszystkim sprawny transport owych materiałów. Aby móc zapewnić bezawaryjną pracę, wykorzystane elementy systemu wykonane muszą być z materiałów najwyższej jakości, a w przypadku systemów rurowych mamy do czynienia ze stalą nierdzewną. Dodatkowo wszelkie połączenia dla lepszej szczelności wyposażone są w uszczelki. Takie zastosowanie pozwala nie tylko na precyzyjny montaż, ale także łatwość stworzenia systemu, który charakteryzować będzie się szczelnością oraz wytrzymałością nawet podczas częstej i intensywnej eksploatacji.

Brak zakamarków, proste czyszczenie

Systemy do transportu materiałów sypkich, w tym żywności, powinny być nie tylko stworzone z materiałów bezpiecznych, które nie wydzielają niebezpiecznych substancji, ale także w taki sposób, by zapewnić czystość niezależnie od czasu użytkowania. W tym celu warto opierać się na rozwiązaniach, wolnych od zakamarków, w których gromadzić mogłyby się resztki transportowanego materiału. Ważnym jest także, aby w razie potrzeby, możliwy był dostęp do wnętrza systemu, dzięki czemu, znacznie łatwiejsze staje się jego czyszczenie. Szczególnie polecane są więc rozwiązania, które posiadają szczelne połączenia, najlepiej tak wykonane, aby nie zwężały one przepływu materiałów w rurach.

Wykorzystanie dopasowanych rozwiązań

Systemy rurowe wyróżniają się nie tylko wysoką jakością wykonania, ale także możliwością takiego dopasowania poszczególnych elementów do siebie, aby stworzyć idealnie dopasowaną formę do potrzeb przedsiębiorstwa. Jest to możliwe dzięki szerokiej gamie akcesoriów dodatkowych w postaci łączników, kolanek czy rozgałęziaczy. Szybkość montażu, a także łatwy sposób łączenia poszczególnych elementów ze sobą pozwala na łatwą modyfikację istniejącego już systemu rurowego, zarówno pod względem jej rozbudowy, jak i redukcji. Systemy rurowe pozwalają na swobodny transport materiałów sypkich, niezależnie od różnicy poziomów dzielących poszczególne magazyny, zarówno w jedną, jak i drugą stronę. 

Related posts

Biznes własnym sumptem

admin

Jakie przewody hamulcowe elastyczne wybrać?

admin

Namiot ogrodowy, czyli podstawa organizacji dużych imprez plenerowych

admin