Komediowo.pl
Image default

ETF w portfelu

ETFy są produktami inwestycyjnymi, dzięki którym nawet początkujący inwestor ma szansę zwiększyć swój początkowy kapitał. Choć w Polsce te instrumenty finansowe nie cieszą się zbyt dużą popularności, na świecie wielkość inwestycji w ETF szacuje się na miliardy dolarów. Co zatem warto o nich wiedzieć?

Jak handlować ETF?

Fundusz inwestycyjny typu ETF to pewnego rodzaju wirtualny koszyk papierów wartościowych, będących przedmiotem obrotu na giełdzie, tak jak to ma miejsce w przypadku akcji spółek. Handel ETF jest znacznie łatwiejszy dzięki CFD. Ceny obligacji przez cały dzień ulegają zmianom, a ma to związek z nieustannym kupowaniem i sprzedawaniem na rynku tych instrumentów finansowych. Sztuka polega na tym, aby znaleźć  idealny moment, złożyć odpowiednią ofertę i zatrzymać pozycję. Aby nic nie umknęło uwadze inwestora powinien się on upewnić, że ma po swojej stronie najnowocześniejsze technologie, w tym dedykowaną platformę nagradzanego brokera.

Dlaczego warto handlować ETF?

Inwestowanie w fundusze inwestycyjne to świetny sposób na dywersyfikację swojego portfela inwestycyjnego, gdyż ETF posiada wiele aktywów bazowych. To właśnie ta wielka różnorodność jest sekretem popularności ETF na całym świecie.

Zdaniem wielu doświadczonych traderów, handel ETF to obecnie jedna z najbardziej obiecujących form pomnażania kapitału, która dodatkowo zapewnia prawdziwą różnorodność. Spośród wszystkich funduszy ETF można wybrać te posiadające setki akcji z różnych branż albo takie, które ograniczają się tylko do konkretnego sektora. Można również przebierać w funduszach skupiających się jedynie na ofertach ze Stanów Zjednoczonych lub na takich z globalną perspektywą. Warto w tym celu wykorzystać inspirowaną technologią platformę transakcyjną oraz intuicyjne narzędzia analityczne.

O czym warto pamiętać handlująć ETF?

Pierwszą sprawą, którą należy mieć na uwadze rozpoczynając inwestowanie z funduszami jest obowiązek sprawdzenia, w jakiej walucie notowany jest dany ETF i czy to ta sama waluta, w której notowany jest także instrument bazowy. Jeśli tak nie jest, wówczas trader naraża się na spore ryzyko związane z kursem pary walutowej.  Kolejnym bardzo ważnym czynnikiem jest płynność. Dla inwestorów długoterminowych bardzo istotna powinna być wielkość funduszu, czas jego funkcjonowania na rynku, a także możliwe problemy z wypłacalnością. Generalnie przyjmuje się, że amerykańskie ETF są znacznie bardziej płynne niż ich europejscy odpowiednicy, dlatego na potrzeby tradingu warto regularnie sprawdzać  wolumeny na stronie giełdy.

Related posts

Jak wygląda współpraca z firmą windykacyjną?

admin

Wycieraczka do sklepu – jaka powinna być?

admin

Transport HDS – jak wybrać firmę?

admin