Komediowo.pl
Image default

Wszczepianie implantów zębowych – jakie są główne zalety zabiegu?

Implanty zębowe to szansa na odzyskanie pięknego uśmiechu. Wykorzystuje się je w leczeniu braków w uzębieniu. Są stabilne i trwałe, a sam zabieg ich wszczepienia jest niemal bezbolesny. Krótki czas leczenia oraz naturalny wygląd zębów sprawia, że implantologia cieszy się coraz większym zainteresowaniem.

Czym są implanty i kiedy się je stosuje?

Implanty zębowe służą do odtworzenia naturalnego zęba. Jest to rodzaj śruby mocowanej w miejscu, w którym znajdował się niegdyś korzeń zęba. Na tej konstrukcji mocuje się koronę protetyczną w kolorze dopasowanym do pozostałych zębów. Implanty stomatologiczne stosowane są w przypadku pojedynczych braków w uzębieniu, ale także w przypadku gdy braki są rozleglejsze. Wówczas kilka implantów tworzy podstawę dla mostów protetycznych. Rodzaj materiału, z którego wykonane są implanty zależy od wielu czynników. Przede wszystkim dopasowuje się je do budowy kości pacjenta, samej struktury uzębienia oraz możliwości finansowych. O wyborze rodzaju implantu każdorazowo decyduje lekarz implantolog.

Rodzaje implantów i ich zalety

Implantologia zyskuje coraz więcej zwolenników zwłaszcza ze względu na szybkość leczenia i naturalny wygląd zębów. Sam zabieg jest w pełni bezpieczny dla zdrowia i niemal bezbolesny. Dodatkową zaletą jest komfort użytkowania implantów. Pacjent nie odczuwa żadnej różnicy podczas spożywania pokarmów. Implanty są zdecydowanie bardziej funkcjonalne niż proteza, która przemieszcza się i wymaga stosowania dodatkowych mocowań. Dzięki zachowaniu odpowiedniej higieny implanty mogą służyć pacjentowi przez całe życie i pozwalają zachować niezmieniony wygląd twarzy. Wszczepienie implantów zębowych to zabieg, który należy przeprowadzić w sprawdzonym gabinecie stomatologicznym. Podczas jednej wizyty można założyć nawet kilka implantów. Zazwyczaj materiałem wykorzystywanym do ich produkcji jest tytan z uwagi na to, że organizm człowieka dobrze go toleruje. Innym rodzajem są implanty cyrkonowe, które przypominają wyglądem naturalną tkankę kostną. Są zdecydowanie bardziej estetyczne od poprzednich, a na dodatek odporne na ścieranie oraz działanie kwasów. Co więcej nie reagują na zmiany temperatury i nie zmieniają smaku jedzenia. Ten rodzaj implantów jest bardzo dobrze tolerowany nawet przez pacjentów, którzy cierpią na różnego rodzaju alergie i inne dolegliwości o charakterze przewlekłym.

Zabieg wszczepienia implantów

Przed wykonaniem zabiegu konieczne jest przeprowadzenie wywiadu z pacjentem, pobranie wycisku oraz przeprowadzenie podstawowych badań obrazowych zgryzu i morfologii, która określi szybkość procesu gojenia się ran. Istnieje szereg przeciwwskazań do zabiegu implantacji m.in ciąża, cukrzyca, wady serca, choroby nowotworowe. Wszczepianie implantów zębowych najczęściej przebiega dwufazowo. Podczas pierwszej wizyty lekarz wkręca śrubę w kość pacjenta. W momencie, gdy zakończy się proces gojenia, a implant zrośnie się z otaczającą go tkanką, następuje zamocowanie korony protetycznej.

Implanty zębowe są zdecydowanie bardziej funkcjonalną metodą uzupełniania braków w uzębieniu niż protezy i mostki. Służą prze całe życie, wyglądają naturalnie i zapewniają komfort użytkowania na najwyższym poziomie.

źródło: mcs-przychodnia.pl – stomatolog Warszawa

Related posts

Na czym polega unieszkodliwianie odpadów medycznych ?

admin

Dlaczego protetycy słuchu odradzają stosowanie wzmacniaczy słuchu?

admin

Fakty i mity na temat soczewek kontaktowych

admin