Musical wymieszany z absurdem

Grupa Twórcza  |  data: 07.11.2011

Dla wszystkich czytelników spragnionych absurdalnego humoru skąpanego w musicalowym sosie w serwisie komediowo.pl prezentujemy dzisiaj krótkometrażowy film Jacka Szymańskiego pt. "Sałatka z bakłażana".

W maju 2001 roku, Mark Ruppert wpadł na szalony pomysł, żeby spróbować nakręcić film w ciągu 48 godzin. Zaangażował w to swoją partnerkę filmową Liz Langston i kilku innych filmowców z Waszyngtonu, którzy stworzyli własne zespoły i dołączyli do niego w tym eksperymencie.

Po 10 latach 48 HFP świętuje duży, międzynarodowy sukces z 300 konkursami odbywającymi się co roku w miastach na całym świecie. Do tej pory najmniejszą drużyną była jedna osoba, która ją tworzyła – wystąpiła w roli scenarzysty, operatora kamery, reżysera, aktora i montażysty. Największą ekipę utworzono w Albuquerque, składającą się z 116 osób i 30 koni! Przez te wszystkie lata w konkursie brało udział 12 500 drużyn, średnio z 15 osobami na zespół, co oznacza, że około 200 000 osób do tej pory odpowiedziało na nasze wezwanie: wyjdź i nakręć film!

W 2010, blisko 40 000 filmowców zrobiło 3 000 filmów w 80 miastach na 5 kontynentach.

W 2011 jednym z nich jest prezentowana w komediowo.pl "Sałatka z bakłażana" Jacka Szymańskiego, z Piotrem Słotą Grabowskim, Magdą Lamparską oraz Jarkiem Witaszczykiem w rolach głównych. Produkcja tej krótkiej, musicalowe etiudy, zgodnie z założeniem Marka Rupperta, zamknęła się w 48 godzinach.

W piątek wieczorem, 21 października 2011, każda ekipa otrzymała informacje, jaki rekwizyt, bohater i tekst dialogu musi się pojawić w filmie oraz wylosowała gatunek, w jakim ma być utrzymany. 48 godzin później film musiał być ukończony. W tym roku założenia były następujące. Każda ekipa, która brała udział w konkursie musiała wykorzystać w swoim filmie regulaminowe elementy: bohatera: Teresę albo Tadeusza Turoń (pisarkę/pisarza), rekwizyt: bakłażan oraz linijkę tekstu: „Załóż swoje okulary, bo będę tańczyć w płomieniach”.

Grupa Twórcza, która stworzyła prezentowany film, wylosowała dodatkowo gatunek, w konwencji którego miał być utrzymany. Nie było łatwo, gdyż ślepy traf chciał, aby "Sałatka z bakłażana" powstała jako musical.

Film został zgłoszony do pierwszej edycji 48 HFP Warsaw, w której jurorami byli: Xawery Żuławski (reżyser), Jarosław Barzan (montażysta) i Arkadiusz Tomiak (operator). Zdaniem jury, etiuda Jacka Szymańskiego była zdecydowanie najlepsza. Dodatkowo, "Sałatka z bakłażana" zdobyła nagrodę za najlepszą rolę aktorską (lokaja) wykreowaną przez Jarka Witaszczyka.

Film i dwóch członków ekipy jedzie na edycję międzynarodową do Albuquerque w Stanach Zjednoczonych, gdzie walczyć będzie o 3000 dolarów i możliwość pokazania dzieła podczas przyszłorocznego festiwalu w Cannes.

Tagi: Sałatka z bakłażana | absurd | hity internetu

Podziel się
oceń
3
1

Opinie

Pozostało znaków: 4000

[Pokaż regulamin]

REGULAMIN

Ten materiał nie ma jeszcze żadnej opinii. Twoja może być pierwsza!

wir.pl

Kawał na dziś

Rozmowa w sklepie:
- A sąsiadka to ciągle nowiuśkimi banknotami płaci.
- Bo mam w domu specjalną maszynkę do robienia pieniędzy.
- Co pani powie! I to jest legalne?
- W 100% legalne, tylko strasznie chrapie.

dowcip dodany przez użytkownika: Wikidarka
regulamin serwisu