Komediowo.pl

Namiot ogrodowy, czyli podstawa organizacji dużych imprez plenerowych

Jakakolwiek większa impreza organizowana na świeżym powietrzu wymaga użycia przestronnych namiotów ogrodowych. Są bardzo istotne, chociażby ze względu na to, że w okresie letnim zbyt długie przebywanie na otwartym słońcu może skutkować udarem lub omdleniem. Zapewnienie schronienia dla gości na wypadek upału to punkt organizacyjny imprezy, o którym nie należy zapominać. Instalacja namiotu ogrodowego jest kluczowym elementem w zakresie zapewnienia bezpieczeństwa uczestnikom eventu.

Namioty ogrodowe znakomicie sprawdzają się również w celu ochrony przed insektami. Na rynku dostępne są modele, które posiadają specjalne moskitiery zapewniające zabezpieczenie od muszek lub komarów. Ponadto konstrukcje tego typu są przewiewne, a więc doskonałe w przypadku wydarzeń organizowanych letnią czy wiosenną porą.

Namioty ogrodowe w trakcie imprez plenerowych są niezastąpione również w celach gastronomicznych. We wnętrzu konstrukcji można bowiem ustawić stoły, ławki czy krzesła dla gości. Bardzo istotną kwestią jest także przechowywanie wszelkiego rodzaju żywności w chłodnym zacienionym miejscu. Czasami nie ma możliwości umieszczenia wszystkich produktów w przenośnych lodówkach, dlatego warto umieścić namiot w zacienionym miejscu lub zainstalować wydajną klimatyzację.

Odporność na niesprzyjające warunki pogodowe

Najważniejszym elementem organizacyjnym jest schronienie dla gości przed gwałtownymi zmianami warunków pogodowych. W razie nadejścia ulewnego deszczu i silnego wiatru trzeba zapewnić suche, zadaszone miejsce. Wtedy nie musimy się martwić o to, że cokolwiek przeszkodzi trwającej zabawie. Stalowe czy aluminiowe stelaże są projektowane w taki sposób, aby były wytrzymałe na duże obciążenia i zapewniały solidne podparcie. Producenci wykonują plandeki z najwyższej jakości materiałów, co zapobiega ich przypadkowemu rozdarciu, nasiąkaniu wilgocią czy płowieniu.

Jeśli nadejdzie bardzo silny wiatr, nie musimy obawiać się, że namiot się przewróci. W celu zabezpieczenia całej konstrukcji stosuje się specjalne kotwy do mocowania w podłożu, które dają bardzo dobrą stabilizację. Linki naciągowe dbają natomiast o odpowiednie naprężenie całej konstrukcji, które w połączeniu z dobrze zamontowanymi w podłożu śledziami zapewnią bezpieczeństwo na odpowiednim poziomie.

Jak zadbać o namiot po intensywnym sezonie?

Kupując wysokiej jakości namiot ogrodowy, możemy być pewni, że będzie on służył przez długie lata. Jednak po okresie intensywnej eksploatacji, namiot będzie wymagał odpowiedniej pielęgnacji i zabezpieczenia. Przed okresem jesiennym warto dokładnie wyczyścić stelaż i zwrócić uwagę na rdze. Jeśli wystąpiła korozja, należy zeszlifować i zabezpieczyć skorodowane miejsca specjalnym preparatem. Plandekę warto dokładnie opłukać i starannie wysuszyć bezpośrednio przed złożeniem. Należy również sprawdzić, czy pokrycie nie ma widocznych dziur czy innych uszkodzeń.

Namiot ogrodowy to funkcjonalna, bezpieczna i estetyczna alternatywa dla klasycznej, drewnianej altany. Na rynku dostępne są modele różniące się materiałem wykonania, kształtem czy rozmiarem, dlatego niezależnie od przyszłego przeznaczenia konstrukcji i wymagań nabywcy, zapewne możliwy będzie dobór idealnego rozwiązania.

Źródło: Dascompany.com – pawilon ogrodowy

Related posts

Praktyczny telefon na prezent dla osoby starszej lub dziecka

Telefon z dużą pamięcią – czy warto?

Czy projektor multimedialny nadaje się do oglądania filmów?