Komediowo.pl

Najbardziej oryginalne pomysły architektów

Wyobraźnia architektów nie zna granic. Dzięki temu na całym świecie mamy możliwość podziwiania naprawdę niesamowitych budowli. Przyjrzyjmy się kilku najbardziej oryginalnym pomysłom na domy mieszkalne i budynki użyteczności publicznej. Być może dla kogoś okażą się inspiracją?

Domy do góry nogami

W Kanadzie na przykład  istnieje budynek, który został zbudowany do góry nogami i dach jest tuż przy ziemi, a drzwi wejściowe wysoko w górze. Podobna budowla istnieje także w Polsce, w Szymbarku, jednak wejście do tego domu jest nieco łatwiejsze, z tego względu, że dom jest bardziej podłużny. Można spodziewać się, że w trakcie pierwszego pobytu w takim domu błędnik szaleje. Ciekawe jednak, czy z czasem da się przyzwyczaić do tak niestandardowego układu?

Najdziwniejsze kształty domów mieszkalnych

W Holandii stworzono budynek, który stoi na kilku nogach, a jego przód podobny jest do rakiety kosmicznej. W Portugalii architekci skonstruowali budynek w formie kamienia i jedynie jego dach jest zaczerpnięty z tradycyjnych projektów. W Stanach Zjednoczonych również znajduje się niejedna ciekawa budowla, a szczególną uwagę zwraca ta, której boczne ściany są w formie książek, ustawionych pionowo jedna przy drugiej na półce. Niezwykle prezentują się również budowle w formie bardzo stromych stożków lub jaskiń, które z zewnątrz wyglądają niezwykle ponuro, ale w środku zaskakują eleganckim wyposażeniem wykorzystującym najnowsze technologie. W każdym z wymienionych domów mieszkają ludzie.

Dom prosto z natury 

Ostatnim trendem w budownictwie jest użycie jak najbardziej naturalnych materiałów – to rozwiązanie ekologiczne, przyjazne dla środowiska. W końcu są to surowce, które z niego pochodzą – bez żadnych sztucznych dodatków, niepotrzebnych ulepszeń. Budowle z użyciem kamieni rzecznych, piaskowca czy całych beli drewna szczególnie dobrze wpisują się w naturalny krajobraz – jeśli więc myślimy o budowie domu za miastem, jest to doskonały budulec, który dobrze będzie do niego pasował.

Related posts

Długa historia popularnego dywanu

Jaki system rynnowy dobrać do płaskiego dachu?

Propan – to zawsze się opłaca!