Komediowo.pl
Image default

Jak wybrać mieszkanie z ogródkiem?

Dom z ogrodem to marzenie wielu osób. Jednak z wielu względów, niemożliwe do zrealizowana. Natomiast nic nie stoi na przeszkodzie, aby zamieszkać w bloku i cieszyć się przydomowym ogródkiem. Jednak aby radość byłą uzasadniona, koniecznie trzeba wiedzieć, w jaki sposób wybierać mieszkania z ogródkiem.

Na co zwracać uwagę przy wyborze mieszkania z ogródkiem

Mieszkania na parterze, gdzie zyskuje się dodatkową przestrzeń w postaci ogródka, muszą być starannie sprawdzone. Przy analizie konkretnych ofert, zwraca się uwagę na takie elementy jak: powierzchnia ogródka, jego sąsiedztwo, to przez ile godzin będzie w nim gościło słońce.

Sąsiedztwo ogródka

Bardzo ważna kwestia to miejsce, gdzie usytuowany jest ogródek i co z tego będzie wynikało. Niezależnie od wielkości ogródka, kwestii nasłonecznienia, w pierwszej kolejności trzeba wybierać ogródki przydomowe, które gwarantują jak najwyższy poziom prywatności. Ogródek, który znajduje się tuż obok chodnika, wejścia do klatki czy drogi będzie kiepskim wyborem. Korzystanie z takiego ogródka nie jest komfortowe. Ciągły ruch za płotem, głośne rozmowy, bawiące się dzieci, o wypoczynku można zapomnieć.

Powierzchnia i przestrzeń ogródka

Nie ma cudów, przydomowe ogródki pod względem powierzchni, nie rzucają na kolana. Nie oznacza to, że nie można ich ciekawie zaaranżować. Jednak należy wystrzegać się ogródków o zdecydowanie małej powierzchni. Kilka metrów kwadratowych do niczego się nie przyda, mało co będzie można w takim ogródku przygotować.

Chcąc mieć przydomowy ogródek, koniecznie należy zwrócić uwagę na przestrzeń, jaką oferuje. Ogródek musi żyć, musi gwarantować komfortowy wypoczynek, relaks w gronie bliskich. Do tego potrzeba odpowiedniej przestrzeni, na której zmieszczą się choćby podstawowe przedmioty architektury ogrodowej oraz będzie można zasadzić kilka roślin.

Słońce, czyli mile widziany gość w ogródku

Ogromnym błędem przy wyborze ogródka, jest niezwrócenie uwagi na jego nasłonecznienie. Niektóre przydomowe ogródki są w takich miejscach, że słońce nie zagości w nich wcale, lub przez krótką chwilę. To zdecydowanie niekorzystne rozwiązanie. Roślinność ogrodowa potrzebuje dostępu do światła słonecznego, a i przecież wątpliwą przyjemnością będzie spędzanie czasu w ogródku, gdzie wiecznie panuje cień.

Przeglądając oferty mieszkań na parterze, z ogródkami, koniecznie trzeba zwracać uwagę na tak ważne detale, jak te przedstawione powyżej. Tylko w ten sposób, będzie można wybrać optymalne rozwiązanie.

Related posts

Na co zwracać uwagę przy zakupie drabiny? Zobacz wskazówki

admin

Najbardziej oryginalne pomysły architektów

admin

Jak sprawdzić kwasowość gleby? Różne sposoby mierzenia pH

admin